o ABC farby

ABC farby sú pravidelné pridávané zaujímavosti  o farbách a miesto, kde prezentujem svoju prácu – interiéry, konzultácie z oblasti vplyvu farieb na vnímanie.

Som architektka, z Fakulty architektúry STU a o farbách som sa naučila oveľa viac u Angely Wright, britskej psychologičky, ktorá sformulovala teóriu o harmónii farieb – Colour Affects, podvedomom pôsobení na ľudské vnímanie. Táto teória vychádza zo spoločných základov, z akých vychádzalo štúdio Technicolor, ktoré stojí za vznikom farebného filmu ale aj  z Ittenovej a Goetheho teórie farieb.

Ponúkam vám:

-profesionálne návrhy a realizácie interiérov – komerčných, zdravotníckych, wellness, obchodných, bývania

– konzultácie z oblasti pôsobenia farieb na vnímanie a psychiku človeka

– konzultácie, návrhy, čo prezrádzate klientom vašimi korporátnymi farbami, čo komunikujete výberom farieb na oblečení, prezentáciách, obaloch vašich výrobkov

-kurzy, prednášky s tématikou štýlov, kombinovania materiálov a farieb v interiéri

Farbou, zafarbením komunikuje celá príroda – živočíchy, rastliny, ľudia. Cielený výber farieb a ich správne zladenie, pozitívne ovplyvňujú ľudské vnímanie a rozhodovanie pretože až
80 % reakcií na farbu je podvedomých.

Pôsobenie farby na človeka z najväčšej miery nie je ovplyvnené kultúrou, vekom, ani pohlavím a preto je predvídateľné.

Farby v prostredí interiéru, kde žijeme a pracujeme nás ovplyvňujú tým istým spôsobom, ako tie v prírodnom svete. Vedomý výber farieb a ich harmonické zladenie, pomôže docieliť atmosféru, dojem, aký si želáte dosiahnuť v piestore.

 

 

Leave a Reply